מופיד אבוריש

mufid burish

מופיד אבוריש

אודות

כל הנושא "בשביל הבנים הדרוזים" מאוד קרוב אלי, במשפחתי ישנם חללים ואני אישית אחרי שרות ארוך בלבנון איבדתי הרבה חברים מפקדים וחיילים שכל חלל היה עולם ומלואו הצער הוא עמוק אני זוכר אותם ולא אשכח לעולם.
הסיורים שלי הם ייחודיים, מגוונים וחוויתיים שהכפר ממנו אני בא, ירכא, מוכר בכל הארץ כמקום שכיף להגיע אליו לשופינג ולאוכל טוב וטעים אך הרבה מפספסים את העיקר.
אני יותר מאשמח לחשוף לישראלים ולתיירים את ירכא העתיקה בת 3000 שנה שנקראת כך על שם חושאי הארכי שהיה יועצו של המלך דוד.
המטרה שלי שכל מבקר בכפר יבוא ויראה את תערוכת האומנים בכפר אומני פיסול באבן, אומני ציור, צילום ושירה כמו כן חובה לבקר במפעל התבלינים הביתיים וטחנת הקמח והבורגול שעובדת כ 100 שנה. 

בסיורים איתי מדברים על הכל על הדת הסודית על מנהיגות רוחניות כדוגמת סת סארה ועל מעמד האישה הדרוזית בצל הקדמה והמסורת, החתונה הדרוזית ועוד.

ומה עם האוכל הדרוזי הטעים אתם בטח שואלים? המטיילים יוכלו להינות ממאכלים אותנטיים כגון מנסף, ממולאים, עולש, קובה, מגאדרה והסלטים המיוחדים שלנו וכמובן הפיתה הטובה בעולם. וכל זה באירוח ביתי ייחודי שהאישה מבשלת והילדים ממלצרים.

הסיורים מתאימים לכל שכבות הגיל מבוגרים, צעירים, תלמידים ומשפחות, בתום הסיור ניתן לבקר בחוות סוסים ובמרכזי הקניות העצומים כמו כן ניתן לארגן סדנאות להכנת כנאפה, מופע דרבוקות ומוזיקה הכל בתאום מראש.

הסיורים משתנים בין עונה לעונה, יש לנו מעיין מהיפים בארץ עין אלמגנונה ונחל בית העמק, מבצר תפן האגדי, ההוטה של ירכא בעומק כ 100 מטר בבטן האדמה, מצוקי גלישה ייחודיים, נחל יצהר ומערת המתבודד.

אז מי אמר שירכא זה רק קניות?
מוזמנים לטייל עימי ולהכיר את נפלאות הכפר והאזור

פרטים

סוג שירות: מורה דרך          טלפון: 0542600094

דוא"ל:  mufidtour@gmail.com

שפות

ערבית   |   עברית   |   אנגלית    

שתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter