חלבי איבתיסאם

Ibitiam Halabi3

חלבי איבתיסאם

אודות

איבתיסאם חלבי, ילידת דלית אל כרמל, אימא לשלוש בנות, עסקתי בהוראת אנגלית המון שנים עד שראיתי שמיציתי את עצמי. יום אחרי סיום מבחן תואר שני בספרות אנגלית, התחלתי את לימודיי בבית הספר לתיירות בחיפה. נרשמתי לקורס משום שרציתי להגשים חלום: לטייל בארץ במקומות שלא היכרתי. לא ידעתי שקורס זה עשוי לשנות לי את חיי ולגרום לי לעזוב את מערכת החינוך ללא חזרה. במהלך לימודיי בקורס גיליתי שאיני יודעת מאומה על היסטוריה של הארץ, גם לא על ההיסטוריה של העידה והכפר שלי. הקורס פתח לי עולמות, הביא אותי למקומות שבחיים לא הייתי מגיעה אליהם. 

זה היה מסע לגילוי הארץ ובאותה מידה מסע לגילוי עצמי. גיליתי שאני רוצה לחבר כמה אהבות ביחד ולהפוך אותן למקצוע: היסטוריה, אנגלית וטיולים. 

עוד לפני שעברתי את מבחן מורי הדרך, בניתי תוכנית עבודה עצמית לסיור בכפר. רציתי שהמטייל בדלית אל כרמל יבוא לחוויה לכמה שעות. רציתי שהמטייל יכיר את הדרוזים מבפנים, מהבתים והחצרות, מהאוכל והחפצים, מהמפגשים עם המקומיים. 

מטרתי כיום להרים את התיירות בכפר ולהפוך את דלית אל כרמל למוקד לתיירים. בתקופה האחרונה המועצה המקומית ומורי הדרך עובדים על שיתוף פעולה בין כל עסקי התיירות בכפר כדי שהתייר שמגיע לדליה יבחר בחבילה רחבה שתכלול גם לינה, גם סיורים וגם אטרקציות. כך יוכלו הרבה מתושבי הכפר להתפרנס מהתיירות.

פרטים

סוג שירות: מורה דרך          טלפון: 0543833360

דוא"ל:  ib1912@hotmail.com

שפות

ערבית   |   עברית   |   אנגלית    

שתף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב twitter
Twitter